Narzędzia dla niepełnosprawnych

Przyjdź do Studium!
Trafisz w sedno!
Taką szkołę ma się w życiu tylko jedną!

Nauka w Studium trwa 2 lata. Szkoła prowadzi zajęcia w systemie stacjonarnym i zaocznym.

Interesujesz się sztuką, lubisz pracę z ludźmi, jesteś kreatywny i pragniesz podzielić się swoimi pomysłami z innymi?
Chcesz aby Twoje hobby stało się sposobem na życie?
Teraz to możliwe!
Dołącz do nas!
Prezentacja filmowa Studium https://youtu.be/ZAnj2SQtp_E

Kształcenie w Studium umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego tytuł zawodowy:

daje szansę nauki tym wszystkim, którzy czują w sobie powołanie do pracy "w kulturze", a z różnych względów nie są w stanie podjąć studiów na uczelni wyższej lub ją ukończyli i chcą czegoś więcej.
W naszej szkole można zdobyć solidne przygotowanie w czterech zawodach, rozległą wiedzę z zakresu literatury, teatru, filmu, sztuk plastycznych, animacyjnych i in. oraz umiejętności (praca z komputerem, język obcy), które pozwolą śmielej poruszać się po trudnym obecnie rynku pracy, szukać zatrudnienia w zawodach "pokrewnych".

To szkoła, w której zdobędziesz atrakcyjny zawód:

  • Jeśli kochasz taniec, u nas przygotujesz się do pracy z dziećmi i młodzieżą w zakresie tańca towarzyskiego, klasycznego, ludowego oraz nowych form tanecznych; wybierz kierunek Animator tańca.
  • Jeśli scena w teatrze jest miejscem, gdzie czujesz się doskonale, przyjdź do nas! Wybierz atrakcyjny kierunek Animator działań teatralnych.
  • Lubisz patrzeć na świat przez obiektyw aparatu? Wybierz kierunek Animator fotografii.
  • Jeśli chcesz poznawać i odkrywać bogactwo kulturowe regionu wybierz kierunek Animator kultury regionalnej.

 

Naszą domeną jest praca w małych grupach oraz działanie, tworzenie, wspólna praca, która przekłada się na ogromną ilość spektakli, koncertów, hepeningów, wystaw, akcji ulicznych, multiprojekcji, przedstawień, wycieczek i wielu innych mniejszych i większych akcji animacyjnych organizowanych w szkole, w galeriach, w domach kultury, w plenerze. Staramy się z naszymi propozycjami trafić do młodszych i starszych oraz całkiem dorosłych.

Po dwóch latach nauki, która obejmuje przygotowanie teoretyczne oraz praktyki w zakresie wybranej specjalności znajdziesz pracę. Czekają na Ciebie domy kultury, kluby, galerie, ośrodki wypoczynkowe w kraju i za granicą. Nasi absolwenci są naszą najlepszą wizytówką. To oni tańczą, fotografują, animują życie kulturalne w małych i dużych społecznościach Często też wracają do nas bo taką szkołę ma się w życiu tylko jedną.

Takie szkoły jak ta są w Polsce tylko 3!


Studium należy do sieci szkół zarządzanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest na pewno szkołą jedyną w swoim rodzaju. Tak mówią nasi Absolwenci. A jest ich już około 2500! Wielu z nich zdobyło wysoką pozycję w zawodzie.
Są choreografami zespołów tańca, dyrektorami wielu instytucji kultury, redaktorami, pracownikami reklamy, fotografikami, pracownikami wydawnictw. Ci, którzy wyjechali za granicę są oceniani jako dobrze przygotowani do zawodu fachowcy.


sppp banner

Biblioteka Studium

Logo Instagram

Strona archiwalna

Informacje