Narzędzia dla niepełnosprawnych

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Twarze Studium

Karty z historii

50 lat studium

Galeria zdjęć

Grupa ludzi stojąca w Muzeum Zabawek w Rzeszowie

Grupa słuchaczy zawodu Animator fotografii z Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie udała się do Rzeszowa w celu obejrzenia kilku wystaw fotograficznych.
Pierwszą ekspozycją, którą zwiedzili była ta zorganizowana przez Galerię Fotografii Miasta Rzeszowa, tutaj znajdują się m. in. reportaże wykonane na warsztatach pod okiem Jacka Wnuka, nauczyciela Studium. Ponadto, kustosz galerii pokazał szklane negatywy z widokami Rzeszowa z początku XX w, stanowiące element zbiorów galerii. Opowiedział on również o warunkach, w których takie negatywy należy przechowywać.

Następnie słuchacze odwiedzili "Galerię Nierzeczywistą" Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, z wystawą "...masz być Napoleonem". Wystawa  ta obrazuje ludzi w dwóch ujęciach. W pierwszym po tym, gdy dowiedzieli się, że cierpią na nieuleczalne choroby oraz w drugim jako osoby radosne, pełne pasji, cieszące się życiem. Autorami tych zdjęć są Rafał Filip, lekarz gastroenterolog oraz Krzysztof Pisarek, artysta fotografik. Więcej informacji o tej wystawie: https://j-elita.org.pl/nasze-spotkania/ibd-day/masz-byc-napoleonem-oblicza-nieswoistych-zapalen-jelit-w-swiatowy-dzien-nzj/

Wystawa w Domu Polonii była następnym punktem na mapie Rzeszowa. Tu ekspozycja stanowi część wystawy "Dni Autorskie" i jest stworzona przez naszych kolegów i koleżanki ze Studium.

Później nadszedł czas na złożenie wizyty w Muzeum Dobranocek, gdzie zwiedzający mają okazję zetknąć się z dziedzictwem animacji poklatkowej zarówno polskiej, jak i zagranicznej.

Dalej słuchacze udali się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, gdzie Adam Kus zaprezentował salę kinową, sale konferansjerskie, sale nagraniowe oraz wystawę "Konfrontacje fotograficzne", której częścią również są zdjęcia autorstwa absolwentów Studium. Zestaw prezentowanych zdjęć, zdobył główną nagrodę przeglądu - jedną z trzech równorzędnych nagród, czego serdecznie im gratulujemy.

Po powrocie do Krosna słuchacze udali się na rynek do: Centrum Dziedzictwa Szkła i Antykwariatu pana Oprządka gdzie obejrzeli dwie wystawy fotograficzne zorganizowane w ramach Nocnych Teatraliów "Strachy". Ich twórcami są tyscy fotografowie Jacek Boczar, twórca zestawu "Ilustracje bajek niewydanych" oraz Grzegorz Krzysztofik, który jest twórcą ekspozycji pt. "Śląsk taneczny".

Pod koniec dnia niektórzy z uczestników wyprawy udali się na pokaz ognia, by tu oddać się praktyce i zatrzymać w kadrze ruch, dynamikę, teatr i taniec, a wszystko w otoczeniu architektury o „magicznej” godzinie tuż po zachodzie słońca.

Michał Wojnar i Krzysztof Antosz

Grupa ludzi stojąca przed starą kamienicą w Rzeszowie
Grupa ludzi stojąca w galerii fotografii


Grupa ludzi ogladająca wystawę fotograficznąZdjecie przedstawia teatr ognia

 


Biblioteka Studium

Logo Instagram

Informacje